Jak uszyć maseczkę samodzielnie? Wyjaśniamy!

W dobie pandemii koronawirusa odpowiednie zabezpieczenie przed zakażeniem to podstawa. W ochronie przed chorobą mają pomóc nam m.in. maseczki, które powinniśmy nosić w zatłoczonych miejscach. Aby maseczka była higieniczna, powinniśmy zmieniać ją, gdy poczujemy na niej wilgoć. W tej sytuacji może okazać się, że maseczki jednorazowe to dość kosztowne rozwiązanie. Dobrym pomysłem jest więc uszycie własnej maseczki. Jak to zrobić? To postaramy Ci się wyjaśnić w naszym dzisiejszym poradniku.

Czy opłaca się uszyć maseczkę samemu?

Maseczka od początku pandemii stała się dla nas produktem pierwszej potrzeby. Praktycznie nie możemy wyjść bez niej z domu. Nie ukrywajmy jednak, że maseczki zużywają się bardzo szybko, zwłaszcza noszone prawidłowo. Wiele osób kupuje dla siebie i swojej rodziny zestaw kilkunastu maseczek, a kiedy ich zapas się kończy, ponownie udaje się do sklepu czy apteki. Chociaż jednorazowy zakup maseczek nie wydaje się kosztownym wydatkiem, to nie zapominajmy, że w skali roku może nazbierać się z tego naprawdę niezła suma. A pandemia trwa już przecież 2 lata i nie wiadomo, jak długo będziemy musieli się z nią jeszcze mierzyć! Bardziej opłacalny będzie więc wybór maseczki wielorazowego użytku, którą można wyprać w zwykłej pralce w temperaturze 60 stopni i użyć ponownie. Doskonałym przykładem takiej maseczki będzie ta uszyta samodzielnie.

Jak uszyć maseczkę – czego będziesz potrzebować?

Zdecydowałeś się na samodzielne uszycie maseczki? Doskonale! Teraz pewnie zastanawiasz się, co właściwie będzie potrzebne do jej wykonania. Podstawą jest oczywiście tkanina, z której powstanie Twoja maseczka ochronna. Najlepiej byłoby, aby Twój wybór padł na naturalny materiał dobrej jakości, jak na przykład tkanina bawełniana. Możesz znaleźć ją w szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego. Kolor i wzór bawełny zależy wyłącznie od Twojego gustu. Nic nie stoi na przeszkodzie w uszyciu maseczki, która będzie pasować do Twoich stylizacji! Oprócz materiału, będziesz potrzebować również: nożyczek, igły, nici, kawałka gumki lub sznurka, miarki, a także maszyny do szycia. Jeśli jej nie posiadasz, to nic nie szkodzi – maskę możesz uszyć również ręcznie.

Jak uszyć maseczkę krok po kroku?

Teraz nadszedł czas na najważniejsze – wykonanie maseczki. Aby uszyć jej najprostszy model, musisz wyciąć z wybranego przez siebie materiału dwa prostokąty o wymiarach 25x15 cm. Będziesz potrzebować również dwóch kawałków gumki lub sznurka o długości 15 cm. Kawałki tkaniny umieść jeden na drugim, a potem złóż ok. 0,5 cm brzeg wzdłuż dłuższego boku materiału. Następnie złóż 0,5 cm brzeg wzdłuż krótszego boku maseczki – tak, by powstał tunel na gumkę i zszyj go. Ostatnim krokiem jest przeciągnięcie gumki lub sznurka przez stworzony już tunel. Twoja maseczka jest gotowa!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl