Jak uszyć nerkę? Z nami wykonasz ją bez bez problemu!

Podobają Ci się nerki, inaczej zwane saszetkami? Takie, które możesz założyć w pasie lub na biodrach? Są bardzo przydatne, zwłaszcza kiedy chcesz mieć wolne ręce, a musisz schować gdzieś portfel, chusteczki czy inne drobiazgi.

Jeśli zastanawiasz się, jak samodzielnie można uszyć nerkę, sprawdź nasz dzisiejszy wpis na blogu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję, krok po kroku, dzięki której bez problemów samodzielnie przygotujesz taki dodatek.

Od czego zacząć? Co jest potrzebne do uszycia nerki?

Jak uszyć nerkę? Zacznij od zgromadzenia materiałów i akcesoriów, które będą potrzebne do uszycia wymarzonej nerki.

W pierwszym kroku wybierz poliester, który będzie wodoodporny. Dzięki temu nerka sprawdzi się w różnych warunkach pogodowych. Przygotuj około pół metra bieżącego tego materiału. Może być zupełnie gładki lub z Twoim ulubionym wzorem. Na podszewkę możesz użyć na przykład wigofilu. Tego materiału także przygotuj pół metra bieżącego.

Dodatkowo zdobądź gotowy wykrój nerki, 110-120 cm taśmy nośnej poliestrowej czy też parcianej (tyle powinno wystarczyć) i nie więcej niż 100 cm taśmy suwakowej spiralnej. Ponadto przyda się jedno plastikowe zapięcie i jeden regulator przesuwny (do plastikowego zapięcia).

Materiały potrzebne do uszycia nerki znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Mając już wszystkie najważniejsze przedmioty, możesz przejść do następnych kroków. Poniżej znajdziesz naszą instrukcję, jak uszyć nerkę. Powodzenia!

Zacznij od materiałów

Zacznij od przeniesienia wykroju na materiał. Możesz użyć do tego kredy. Następnie przystąp do jego dokładnego wykrojenia. Przy okazji zrób to samo z podszewką, wycinając każdy z kawałków dwukrotnie i nadkładając około 1 cm z każdej strony na szew.

Następnie weź każdy z fragmentów materiału nerki i połącz go z jedną podszewką, dokładnie w tym samym kształcie, a następnie zszyj prawymi stronami na około 0,5 cm. W kolejnym kroku należy wykonać stebnowanie każdego gotowego elementu na mniej więcej 2 mm.

Teraz weź te same kształty fragmentów, które właśnie zszyłaś, tylko wybierz je z pozostałych elementów, czyli z podszewki. Złącz je wzdłuż jednego, dłuższego boku – tego, który będzie znajdował się na dole i zszyj także na 0,5 cm. Gdy podszewki będą już precyzyjnie połączone, złącz je z materiałem. Na koniec obszyj całość, przykładając materiał lewymi stronami do siebie.

Wszyj zamek do swojej nerki

Kolejnym etapem szycia nerki, jest umieszczenie w niej taśmy suwakowej. Połącz nią dolną część saszetki, która będzie gromadziła przedmioty, z górną klapką. Użyj około 50 cm suwaka, zostawiając kilkucentymetrowy zapas – w ten sposób będzie się znacznie lepiej go wszywało. Zacznij od dolnej części taśmy suwakowej i przyszyj ją pół stopką, następnie zrób to samo z górną częścią. O wiele łatwiej będzie Ci wykonać to zadanie, jeśli delikatnie przypniesz suwak szpilkami do materiału. W kolejnym kroku czas na stebnowanie. Kolejno dół i góra nerki powinny być stebnowane, na mniej więcej 1 cm.

Czas na doszycie taśmy nośnej

Przygotuj taśmę nośną poliestrową, inaczej zwaną parcianą. Przyda Ci się około 105 cm, jednak to zależy od tego, na jaki obwód przygotowujesz saszetkę. Zostaw sobie także dodatkowy kawałek taśmy o długości mniej więcej 10 cm. Po jednej stronie nerki przyszyj dłuższą część taśmy wraz z regulatorem, a po drugiej złożoną na pół krótszą część z przełożonym przez taśmę plastikowym zapięciem.

Jeśli udało Ci się to zrobić z powodzeniem, przejdź do kolejnego etapu szycia nerki.

Doszyj tył nerki do całości

Pozostał Ci jeszcze jeden fragment, czyli tył do Twojej nerki. Powinien mieć przyszytą podszewkę z lewej strony. Jeśli zapomniałaś wcześniej o tej czynności, koniecznie ją teraz nadrób.

Przyłóż prawymi stronami do siebie całość nerki i jej tył, a następnie zszyj na stopkę. Przydatne w tym celu będzie wywinięcie całej nerki na lewą stronę. Rozpocznij od wszycia boczków saszetki, którą przygotowujesz. Później zszyj jeden, dłuższy element w całości, a drugi tak, aby pozostał otwór. Będzie Ci on potrzebny, żeby wywinąć nerkę na prawą stronę, gdy skończysz.

Gdy już będziesz na tym etapie szycia, zaszyj poprzez stebnowanie na 1 mm otwór, przez który wywracałaś saszetkę. Możesz dla pewności użyć szpilek, żeby przytrzymać materiał podszewki. Ważne jest, aby się nie przesunął. A gdy to się uda… Twoja nerka jest praktycznie gotowa!

Twoja nerka jest już gotowa!

Już wiesz, jak uszyć nerkę samodzielnie. Nie jest to trudne, prawda? Po zakończeniu szycia możesz dopasować taśmę przy zapięciu do obwodu Twoich bioder. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z innych materiałów, niż wodoodporny poliester. Znajdź taki, jaki odpowiada Ci najbardziej. My jednak polecamy właśnie poliester, gdyż jest najbardziej odporny na różne uszkodzenia, a do tego nie przemoknie w czasie deszczu i skutecznie ochroni zawartość saszetki.

Taka saszetka może być także świetnym pomysłem na prezent. Szczególnie, jeśli wiesz, że osoba, którą chcesz ją obdarować, lubi własnoręcznie robione podarunki. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik z instrukcją, jak uszyć nerkę, bardzo Ci się przydał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl