Sprawdź, jak szybko i sprawnie wszyć lamówkę!

Jeżeli boisz się przyszywania lamówki, mamy dobrą wiadomość – nie jesteś w tym osamotniona. Czynność ta nie jest prosta, a przede wszystkim wymaga precyzji, skupienia oraz niezbędnej wiedzy. Dziś chcemy się z Tobą podzielić naszym sprawdzonym sposobem na to, jak szybko i sprawnie wszyć lamówkę tak, aby stanowiła wyjątkowe zdobienie każdego Twojego projektu.

Jakie są rodzaje lamówek?

Zanim dowiesz się, jak prawidłowo przyszyć lamówkę, chcemy wyjaśnić, czym ona jest i jakie są jej rodzaje. Otóż lamówka jest podłużnym pasem tkaniny z zaprasowanymi do środka brzegami. Wykorzystywana jest głównie do zabezpieczania oraz wykańczania ubrań i dodatków.

Gotowe lamówki możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu. Występują one w różnych wariantach i kolorach. Ponadto mogą być wykonane z różnych materiałów. W ten sposób wyróżnia się:

- lamówki atłasowe,

- lamówki bawełniane,

- lamówki satynowe.

Takie gotowe lamówki są zawsze zaprasowane, a więc gotowe do użycia. Jak więc je wszyć? Odpowiedź znajdziesz tuż poniżej!

Jak wszyć lamówkę?

Gotową lamówkę przypnij prawą stroną do lewej strony materiału, czyli do wewnętrznej strony szytej przez Ciebie rzeczy. Następnie przeszyj maszyną do szycia ok. 2 mm od załamania lamówki.

Teraz obróć materiał i ułóż lamówkę. Jeżeli jej środkowa krawędź nie jest zaprasowana, należy ją złożyć i zaprasować, zamykając surowe brzegi w środku. Następnie przypnij lamówkę za pomocą szpilek. Powinna być ułożona w ten sam sposób po prawej i lewej stronie materiału – tak, aby przeszycie mogło ją złapać w tym samym miejscu z obu stron.

Kolejnym etapem jest przeszycie złożonej lamówki na maszynie o ok. 2 mm od jej krawędzi. Na wewnętrznej, czyli lewej stronie materiału ścieg także powinien przebiegać po lamówce. Nic jednak nie szkodzi, gdy będzie on obok niej – najważniejsze, aby efekt prezentował się estetycznie. Jesteśmy pewni, że za każdym razem zadanie to będziesz wykonywać coraz lepiej, aż nabierzesz wprawy w równym przyszywaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl